in4startups Başakşehir Living Lab Hızlandırma Programı Sunum Günü'nde Sunum Yapan Girişimler

in4s

in4startups Başakşehir Living Lab Hızlandırma Programı Sunum Günü'nde Sunum Yapan Girişimler

#in4startups tarafından yürütülen #Başakşehir #LivingLab Kuluçka Merkezinin #AkıllıŞehircilik ve #Sürdürülebilirlik #hızlandırma programlarının demo günü gerçekleşti.

in4startups tarafından yürütülen Başakşehir Living Lab Kuluçka Merkezinin Akıllı Şehircilik ve Sürdürülebilirlik hızlandırma programlarının demo günü etkinliği gerçekleşti. Demo gününde iki hızlandırma programını başarıyla tamamlayan 20 girişimci sunum yaptı.

Demo gününün açılışını ve moderatörlüğünü in4startups kurucu ortağı Şerafettin Özsoy yaparken, demo gününe hızlandırma programı boyunca destek olan mentor ve yatırımcılardan Başakşehir Belediye’sinden Bekir Temel Selçuk, Başakşehir Living Lab’dan Ömer Karabayraktar, Askon’dan Emre Tonkuş, Narfon’dan Emre Yılmaz, Kültepe Yatırım’dan Abdurrahman Çam, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ‘ndan Elif Boz Ulutaş, Fon Kolay’dan Kenan Altun da katıldı.

Belediyenin hizmet alım alanlarına giren ve başarılı olan girişimcilerden hizmet alarak ilk müşteri olma desteği verilecek. Böylece belediye girişimlerin bir yandan satış yaparak gelir elde etmesine destek olurken diğer yandan da referans müşteri olma katkısı sunmuş olacak.

Belediyeyle birlikte çalışmak için gerekli tüm yönlendirmelere destek olmak için Başakşehir Belediyesinin mali hizmetler, fen işleri, kültür ve sosyal işler, imar ve şehircilik, sağlık işleri, ruhsat ve denetim gibi birçok biriminden müdürler program boyunca mentorluklar da verdi. Ayrıca belediyelere yönelik hizmet satışı prosedürleri hakkında ek eğitimler de verildi. Program sırasında girişimcilerin önemli bir kısmı bu amaçla belediye yetkilileriyle hizmet alım süreçlerine de başladılar ve demo günüde girişimciler süreçler hakkında jüriyi de bilgilendirdiler.

Belediye yine kendi ihtiyaç duyduğu hizmet kategorilerinde yer alabilecek başarılı girişimlerle daha uzun süreli çalışmak istiyor ve onlara yatırım yapmak da istiyor. Bugüne kadar Başakşehir Belediyesinin yatırım yaptığı üç girişim de bulunuyor. Akıllı Şehircilik ve Sürdürülebilirlik hızlandırma programlarında başarılı olacak girişimlere yatırımcı olma konusu da gündem de olmaya devam ediyor.

in4startups Başakşehir Living Lab Hızlandırma Programı demo gününde sunum yapan 20 girişim şu şekilde:

Joysper: Otizmli çocukların eğitiminde yapay zeka tabanlı interaktif eğitim platformu sunarak kişiselleştirilmiş içeriklerle çocukların gelişimini takip etme imkanı sağlayan, evde ve eğtimenlerle birlikte kullanılabilen bir çözüm sunuyor.

Car4Future Technologies: B2B Car4Future Software, Elektrikli araç veya şarj ünitesi sahibi şirketler için enerji paylaşım ağı ve şarj süreçlerini yönetebildikleri web-mobil aplikasyon yazılımı geliştiriyor.

V-Risetech: Geleneksel prodüksiyon yöntemleri kullanmadan, girilen metin ve 50'den fazla dil desteği ile sanal stüdyolarda video içeriği üretebilecekleri üretken bir yapay zeka uygulaması geliştirdi.

Plankton: Deniz kirliliğine farklı bir yaklaşım olarak, dünyanın ilk oyunlaştırılmış deniz temizleme istasyonunu ve yüzey temizleme kepçesini geliştirerek bireylerin de günlük hayatlarında deniz temizleme sürecine katılımını ve farkındalıklarının artmasını sağlıyor.

Yuffi: Ebeveynleri istedikleri zaman ve mekanda buluşmak üzere, seçtikleri bakıcılarla ön görüşme yapılmasına gerek kalmaksızın 3 dakikadan kısa sürede eşleştiren saatlik bakıcı uygulaması.

LinqiApp: 175 ülkeden 3.5 milyar kişinin İngilizce konuşma pratiği sorununu oyunlaştırma ve yapay zeka destekli akran öğrenmesi ile çözmeyi hedefliyor.

IThink: Mekanları dijitalleştirerek kullanıcılara kişiselleştirilmiş deneyimler sunan ve işletmelere verimlilik sağlayan yenilikçi bir çözüm.

Carbonstop: Tüketicilerin karbon ayak izlerini kontrol etmelerini ve azaltmalarını sağlayacak, nitelikli tüketim verilerini toplayacak bir platform olarak geliştiriliyor.

Coridor: Gençlerin oyunlaştırma ile kurumsal sosyal sosyal sorumluluk projelerine katılmasını sağlarken; kurumlara müşteri sadakati kazanma, deneyimsel gençlik pazarlaması ve ölçümleme imkanı sunan deneyim ve analiz yazılımı.

C2CMaster: Sürdürülebilir çevre yönetimini destekleyen yapı izolasyon malzemesi geliştiriyor.

Kenevir Blok: Karbon negatif, kendinden ısı-ses yalıtımlı, yangına dayanımlı, geri dönüştürülebilir ve doğal olarak üretilen kenevir blok ürünü geliştiriyor.

EkoScoot: Sürdürülebilir bir gelecek için, yeni nesil şarj istasyonları ile elektrikli scooter'ların şarj ihtiyacını karşılıyor. Electroplax çatısı altında kuruldu.

Plaxon: Plaxon atık alkali pilleri şarj edip tekrar kullanıma olanak sağlıyor. Böylece atık pil miktarını azaltmak hedefleniyor. Electroplax çatısı altında kuruldu.

Veganistik: İçerisinde bulundurduğu rehberler, restoran & kafe önerileri ve vegan ürün pazarı sayesinde bu sorunlara kapsamlı çözüm sağlıyor.

Tansiyon düşürme etkili gıda takviyesi üretimi: Girişimci Dilek Özcan Yardım tarafından, TÜBİTAK 1512 desteği ile MVP ürün elde edildi. Ürünün tüketici ulaştırılması için ticarileştirme çalışmaları devam ediyor.

Bitkisel kökenli atık ve artıklardan çimlenme ve köklenme süreçlerini destekleyici bitki yetiştirme ortamı geliştirilmesi: Girişimci Oğulcan Esmer tarafından bitkisel üretimde yetiştirme ortamı olarak kullanılan torfa alternatif yetiştirme ortamları arayışlarına çözüm olabilecek yeni bir ürün geliştiriliyor. 

ZİAT Tarım Teknolojileri: Tarıma yönelik yenilikçi ve uygulanabilir tarım teknolojileri çözümleri geliştiriyor.

Şehir içi tam ekipmanlı kar temizlik aracı: Girişimci Hacı Öztürk tarafından geliştirildi. Bu tam ekipmanlı araç Greyder kepçe kamyon ve tuzlama aracının işlevini 4 araçtan bire indirgeyip problemi tek bir kerede zeminden alıp zemine solüsyon püskürtüp zeminin 72 saat dolmasını engelleyerek her türlü kazayı engelleyen problemi ortadan kaldıran, karla mücadele ayları bittikten sonra da 2 ekipmanı değiştirilerek 12 ay boyunca yol temizlik hizmetlerinde faaliyet gösteriyor. 

Aktif koruma Sistemi- CARAPS: Gais Siber Güvenlik Teknolojileri A.Ş 2017 yılından bu yana siber güvenlik sektöründe faaliyet göstermekte ve siber güvenlik ekosistemi için bugüne kadar 5 Ar-Ge projesi başlattı. Bu projelerden ikisi ticarileşmiş, Monspark ve Malwation markası altında faaliyet gösteriyor.

Otonom Su Üstü İnsansız Deniz Aracı: Girişimci Abdullah Ökmen tarafından hayata geçirildi. Sularda ve denizlerde araştırma, tarama, örnek alma, vb. uygulamaları; özgün yazılım ve tasarımıyla insansız bir şekilde gerçekleştirecek yenilikçi bir sistem tasarlıyor.


https://webrazzi.com/2023/09/18/in4startups-basaksehir-living-lab-hizlandirma-programi-demo-gununde-sunum-yapan-20-girisim/

Language Selection